KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12086498
nr 1208 6498
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsning, Signerad. Skörd Marocko. Motivet: 33x48
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
måndag 1 oktober 2018
kl 19:57:41
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius